Tipy pro investování na akciovém trhu

Každý hledá rychlou a snadnou cestu k bohatství a ke štěstí. Zdá se, že je lidskou přirozeností neustále hledat skrytý klíč nebo nějakou esoterickou myšlenku, která náhle vede na konec duhy nebo k výhře v loterii. Jinými slovy, každý chce rychlé peníze.ČÍST VÍCE „Tipy pro investování na akciovém trhu“

Půjčka přes telefon – jak rychle žádat o finanční pomoc

Půjčka přes telefon nebo on-line půjčka?

Půjčka přes telefon nebo půjčka přes internet? Obě možnosti jsou výhodné i méně výhodné.
Půjčka přes telefon je výhodná tím, že nemusíte sami vyplňovat údaje do on-line formulářů, ale diktujete údaje živému člověku (zatím) a ten je zapisuje za vás do systému. Zároveň se tento konzultant může na něco doptat a vy mu můžete některé informace o vás okomentovat.

On-line půjčka je zajímavá tím, že si můžete v klidu připravit všechny potřebné doklady a informace a v klidu a bez spěchu je zadávat do on-line formuláře finanční společnosti. Problém je, že už zpětně nemůžete dělat žádná korekce a schválení půjčky vychází z těch informací, které jste zadali.

Bez internetu není půjčky

Pro novou generaci je nepředstavitelné být bez internetu, ale též může přijít na půjčka přes telefon. To může být výhodné v krizové situaci. Představte si, že zkrachovala cestovní kancelář, všichni vás nechali na holičkách a musíte si za své zaplatit hotel, jídlo a letenky zpět.  Většinou člověk nemá u sebe takovou rezervu peněz a ani ji nemusí mít naspořenou na kontě, protože našetřené peníze již vložil do dovolené. V takovém případě je půjčka přes telefon vysvobozením.  Zvláště, pokud zavoláme do společnosti, kde jsme si v minulosti již půjčili a mají naše údaje. To by pak mělo jít rychle.

Konkurence je na internetu

Půjčka on-line je výborná, pokud si chceme půjčit nejlevnější půjčku. Je možné využít různé srovnávače půjček a prostudovat si jejich podmínky, a nakonec vybrat tu nejlepší aktuální nabídku.  Půčka on-line má též nevýhodu. Může jít jen o webové strany neznámé společnosti. Vyplníte formuláře, odešlete, půjčka vám bude schválena, přijdou vám peníze na účet. Vše je dobré až na to, že jste nemluvili s nikým živým. Nakonec, když budete chtít půjčku předčasně splatit či vyřídit nějaký problém, tak můžete zjistit, že to nejde, protože společnost existuje na virtuální adrese a vlastně neexistuje. U půjčky přes telefon musí mít někdo telefonní číslo, musí odněkud volat

Každá generace má svůj způsob

Zatímco mladší a mladší generace využívá internet, starší generace – zvláště senioři budou volit cestu telefonickou, protože vyřídit on-line půjčku může být pro ně velmi složité. Proč? Senior sice bude umět zapnout počítat, internetový prohlížeč, a dokonce dokáže do systému finanční společnosti napsat své osobní údaje, ale v moment, kdy bude muset něco oskenovat nebo přiložit nějaký soubor, tak může být problém.

Rychlost telefonu a internetu

Jestli je rychlejší půjčka přes telefon nebo půjčka on-line je těžké rozhodnout. Je to věc velmi subjektivní a záleží v jaké situaci se ocitneme. Pokud jsme zvyklý vyplňovat na internetu formuláře a známe potřebné údaje, tak vám to půjde velmi rychle. Ale pokud bychom si brali půjčku on-line poprvé, tak může být lepší využít služeb konzultanta společnosti, který by nás měl trpělivě celým procesem půjčky provést.

Půjčka pro rolníka – na co ji využít

Tak jako je nestabilní počasí, tak je také často nestabilní finanční situace zemědělců a rolníků. Podnikatelský úvěr může být nástrojem, jak finanční nestabilitu v životě rolníka lépe snášet.  Pro některé rolníky je využívání podnikatelského úvěru již běžnou záležitostí a pro finanční společnost je rolník již stálým klientem. 

 

Kdy je podnikatelský úvěr potřebný?

Podnikatelský úvěr je potřebné využít především v situaci, kdy čekáme na zaplacení námi vydaných faktur a kdy již musíme sami platit jiné faktury (osivo, výplaty atd.). Bohužel, ne všichni platí v termínech.  Podnikatelský úvěr též může pomoci při financování rozšiřování podnikání. Například jeden rolník zakoupil starší velký traktor, který potřeboval opravu. Rolník tuto opravu doinvestoval díky podnikatelskému úvěru, a nakonec tak získal velký traktor, který by jinak byl velmi drahý a rolník by se musel kvůli tomu zadlužit víc, než by bylo nutné.

 

Podnikatelský úvěr pro automatizaci

Automatizace – to je slovo dnešní doby. Investovat do automatizace zemědělství má výhodu v tom, že nakonec nepotřebujeme tolik lidí anebo automatizací kompenzujeme nedostatek pracovní síly. Heslem automatizace je: „pokud něco děláš více jak dvakrát – zautomatizuj to!“  Je možné zainvestovat do wifi modulů a motorků, skrze které se něco otevírá a zavírá. Dobrý informatik toto může postavit sám. Automatizace ovšem není všemocná – je potřeba kontrolovat, zda vše funguje a systém udržovat v chodu. Stačí, když nejde elektřina a již je potřeba restartovat a nastavovat celý systém znovu. Přesto automatizace umožňuje celé zemědělství více racionalizovat a práci vykonávat s menším počtem lidí.

 

Jak pracovat s podnikatelským úvěrem v rámci svého podnikání?

Je potřeba především plánovat nejen podnikání jako takové, ale hlídat termíny plateb. Pokud zjistíme, že musíme často řešit situaci, kdy na peníze čekáme, tak je dobré toto evidovat, abychom mohli při žádosti o podnikatelský úvěr doložit to, že peníze nám přijdou, ale se zpožděním. 

Podnikatelský úvěr nás něco stojí, a tak nezapomeňme náklady na úvěr započítat do ceny námi prodávaného zboží nebo služeb.  Pokud máme takové situace pravidelně, tak se toho nemusíme děsit. Banka nás bude brát jako stálého klienta a můžeme pak mít výhodnější podmínky a od banky individuální přístup. 

 

Získej dotaci pomocí podnikatelského úvěru

Další oblastí, kde je dobré využít podnikatelský úvěr je oblast dotací. Dotace je možné získat díky tomu, že zafinancujeme projekt pro získání dotace, zaplatíme nějaké specializované firmě nebo úvěr využijeme a částečné spolufinancování.  Zde je problematické to, že nemáme nikdy 100% jistotu, zda nám bude dotace přidělena nebo ne. Pokud se rozhodneme financovat projekt, tak je dobré do jeho zadání dát to, aby byl projekt udělán, pokud možno univerzálně, aby se dali změnit jen formální parametry a mohlo se žádat o dotaci znovu nebo na jiném místě.  Některé dotace umožňují započítat administrativní náklady. Nezapomeňme do projektu započítat i náklady našeho úvěru.

Bonita – praktické informace o platební schopnosti.

Jedna půjčka, druhá a třetí. Někdy se to může v životě stát, že člověk splácí až tři půjčky. Stačí si půjčit třeba na mobil, pračku a pak na opravu domu.  Pokud máme více jak jednu půjčku, tak to snižuje naši bonitu, tedy platební schopnost, protože máme velkou zátěž. Ovšem existuje nástroj na vylepšení této situace – konsolidace půjček.

3 v 1

Konsolidace půjček je finanční nástroj, který nám umožňuje sloučit dvě a více půjček do jedné půjčky. Pokud splácíme více půjček, tak to má mnoho nevýhod. Tyto půjčky budou mít různý úrok, různé datum splátky, rozdílné poplatky a různorodé podmínky pro prodloužení půjčky. Navíc tato kvantita půjček má také vliv na psychiku, protože člověk myslí na počet půjček.

Konsolidace = z latinského slova consolidus, znamená upevnění a ustálení. Sjednocením půjček se finanční situace upevní. Po konsolidaci půjček člověk splácí jednu sumu, v konkrétní čas a za jeden úrok, který může být nakonec nižší.

Jaké půjčky spadají pod konsolidaci půjček?

Většinou pod konsolidaci spadají půjčky, kreditky, leasingy a kontokorenty.  Konsolidace půjček se většinou týká právě kreditních karet, protože na kreditní kartu si většinou půjčíme, protože jsme si chtěli koupit něco hned.  Konsolidace můžeme využít i v momentě, kdy žádáme o druhou půjčku.

Společnost, která nám konsolidaci nabízí, tak buď ze splácené částky splácí naše závazky (jednu sumu přerozděluje na menší) anebo nám připraví potřebné podklady k tomu, abychom mohli naši půjčku nechat převést k ní, tzv. pod jednu střechu.

Jak na to?

Nejdříve se podíváme na nabídky konsolidace půjček Ty mohou být různé. Též si rozmyslíme, co vlastně od konsolidace půjček očekáváme. Někdo chce snížit úrok splácení, protože má dvě půjčky na kreditních kartách a aktivní kontokorent, další zase potřebuje sloučit půjčky do jednoho termínu v jiný čas splácení, protože třeba změnil své zaměstnání a výplata mu chodí v jiný den.

Na webech finančních společností jsou většinou kalkulačky, které nám umožňují spočítat si úsporu díky konsolidaci. Stačí vyplnit potřebné údaje. Přesto je třeba dbát na to, u koho si půjčujeme.

Následně kontaktujeme operátora finanční společnosti nebo prostřednictvím webu zažádáme o konsolidaci. Většinou je třeba doložit kopii občanského průkazu a kopie smluv o půjčkách které máme.

Poplatky jako hlavní téma

Máme-li problém se splácením, a proto volíme konsolidaci jako řešení, které nám má odlehčit, tak je dobré myslet na dodatečné bankovní poplatky. Při žádosti o konsolidaci je dobré se na to ptát, protože jsou to právě různé poplatky, které mohou vše velmi zdražovat. Jaké tedy budou poplatky po konsolidaci?

Konsolidace typu „udělej si sám“

Svým způsobem je možné si konsolidaci zařídit samostatně tím, že si vezmeme jednu hlavní půjčku, kterou vyrovnáme naše aktuální malé půjčky. Toto často umožňuje Zonky, které nabízí půjčky za nižší úrok, než je úrok na kreditní kartě. Nevýhodou tohoto přístupu je, že musíme sami vše vykomunikovat, na chvíli se nám na kontě objeví částka v +, ale tu musíme opět odevzdat. Pokud konsolidaci provádíme přes finanční společnost, tak ona sama by nám měla minimálně připravit formální podklady pro převedení půjčky – případně nám může pomoci právní radou.

Prázdniny pod stanem – co se nám může hodit?

Jet pod stan! Je pěkné mít trochu dobrodružství, stan nám může ušetřit peníze za ubytování a může stmelit naši rodinu. Též jsou prázdniny pod stanem vnímány jako odpočinek od počítače a města. Problém je, že naše představa prázdnin pod stanem může být jiná, než je realita, a to především v tom, že si na takovýchto prázdninách uvědomíme, že vlastně město a počítač potřebujeme k životu více, než bychom si mohli připustit. Čím to?ČÍST VÍCE „Prázdniny pod stanem – co se nám může hodit?“

Akční ceny a slevy – Jak se nedat ošálit

Stará obchodnická moudrost říká: „Dej zákazníkovi slevu a on se k tobě vrátí.“ Tato sleva byla dříve vždy individuální a dnes se s ní těžko můžeme setkat, protože obchodníci nabízejí „kolektivní slevu pro všechny“ s cílem využít psychologicky-manipulativních principů působících na člověka. Jak se dnes v takovém prostřední pohybovat a jak získat tu starou dobrou „individuální slevu“?ČÍST VÍCE „Akční ceny a slevy – Jak se nedat ošálit“

Dovolená last minute – kde hledat a na co pamatovat?

Dovolená! Na člověka může padnout přepracovanost nebo do vztahu může přijít nějaká nuda a člověk začne cítit, že prostě potřebuje změnu a na chvíli vypnout. O dovolené se mluví, plánuje, ale nakonec se z nějakých důvodů stále odkládá. Někdy je třeba spontánnosti! Last minute dovolená může být zajímavým řešením, jak udělat něco nečekaně romantického či jak se konečně dostat z neustálého pracovního kolotoče.ČÍST VÍCE „Dovolená last minute – kde hledat a na co pamatovat?“

Tipy pro malé podnikatele začínající ve 2019

Pokud plánujete rozjet svůj vlastní podnik, pak pouhá vášeň pro podnikání nestačí. Musíte mít skvělý podnikatelský nápad, po kterém je nejen poptávka, ale je navíc jedinečný. Přicházíme se skvělými nápady pro malé podnikatele, které byste na cestě za vaším podnikáním mohli zvážit. A kdybyste měli problém s penězi, úvěry pro podnikatele jsou tu i pro vás. Začněme!ČÍST VÍCE „Tipy pro malé podnikatele začínající ve 2019“