Půjčka přes telefon nebo on-line půjčka?

Půjčka přes telefon nebo půjčka přes internet? Obě možnosti jsou výhodné i méně výhodné.
Půjčka přes telefon je výhodná tím, že nemusíte sami vyplňovat údaje do on-line formulářů, ale diktujete údaje živému člověku (zatím) a ten je zapisuje za vás do systému. Zároveň se tento konzultant může na něco doptat a vy mu můžete některé informace o vás okomentovat.

On-line půjčka je zajímavá tím, že si můžete v klidu připravit všechny potřebné doklady a informace a v klidu a bez spěchu je zadávat do on-line formuláře finanční společnosti. Problém je, že už zpětně nemůžete dělat žádná korekce a schválení půjčky vychází z těch informací, které jste zadali.

Bez internetu není půjčky

Pro novou generaci je nepředstavitelné být bez internetu, ale též může přijít na půjčka přes telefon. To může být výhodné v krizové situaci. Představte si, že zkrachovala cestovní kancelář, všichni vás nechali na holičkách a musíte si za své zaplatit hotel, jídlo a letenky zpět.  Většinou člověk nemá u sebe takovou rezervu peněz a ani ji nemusí mít naspořenou na kontě, protože našetřené peníze již vložil do dovolené. V takovém případě je půjčka přes telefon vysvobozením.  Zvláště, pokud zavoláme do společnosti, kde jsme si v minulosti již půjčili a mají naše údaje. To by pak mělo jít rychle.

Konkurence je na internetu

Půjčka on-line je výborná, pokud si chceme půjčit nejlevnější půjčku. Je možné využít různé srovnávače půjček a prostudovat si jejich podmínky, a nakonec vybrat tu nejlepší aktuální nabídku.  Půčka on-line má též nevýhodu. Může jít jen o webové strany neznámé společnosti. Vyplníte formuláře, odešlete, půjčka vám bude schválena, přijdou vám peníze na účet. Vše je dobré až na to, že jste nemluvili s nikým živým. Nakonec, když budete chtít půjčku předčasně splatit či vyřídit nějaký problém, tak můžete zjistit, že to nejde, protože společnost existuje na virtuální adrese a vlastně neexistuje. U půjčky přes telefon musí mít někdo telefonní číslo, musí odněkud volat

Každá generace má svůj způsob

Zatímco mladší a mladší generace využívá internet, starší generace – zvláště senioři budou volit cestu telefonickou, protože vyřídit on-line půjčku může být pro ně velmi složité. Proč? Senior sice bude umět zapnout počítat, internetový prohlížeč, a dokonce dokáže do systému finanční společnosti napsat své osobní údaje, ale v moment, kdy bude muset něco oskenovat nebo přiložit nějaký soubor, tak může být problém.

Rychlost telefonu a internetu

Jestli je rychlejší půjčka přes telefon nebo půjčka on-line je těžké rozhodnout. Je to věc velmi subjektivní a záleží v jaké situaci se ocitneme. Pokud jsme zvyklý vyplňovat na internetu formuláře a známe potřebné údaje, tak vám to půjde velmi rychle. Ale pokud bychom si brali půjčku on-line poprvé, tak může být lepší využít služeb konzultanta společnosti, který by nás měl trpělivě celým procesem půjčky provést.